Dziś otwarte: 8:00 - 19:00
umów jazdę testową
umów wizytę serwisową
Warszawa Żerań
2017.06.02
LEXUS ORAZ WEINSTEIN COMPANY POSZUKUJĄ NOWYCH TALENTÓW FILMOWYCH

1 czerwca 2017, podczas Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tokio (Tokyo Short Film Festival), Lexus oraz Weinstein Company ogłosiły rozpoczęcie czwartej edycji konkursu Lexus Short Films. W kolejnych edycjach Lexus przedstawia hasło, które ma zainspirować filmowców do tworzenia ciekawych historii. Hasłem tej edycji jest słowo TRANSFORMACJA, które odzwierciedla przekonanie Lexusa, iż najciekawsze rzeczy są efektem transformacji zwyczajnego w niezwykłe.

Twórcy mogą zgłaszać swoje filmy za pomocą Withoutabox, pierwszego serwisu branży filmowej. Wspólne przedsięwzięcie Lexusa i Weinstein Company wspomaga początkujących filmowców, dając im wyjątkową możliwość wejścia w świat sztuki filmowej pod kierunkiem uznanych specjalistów i z wykorzystaniem najnowszych technologii. Taki sposób wprowadzenia przypomina proces edukacji w fabrykach Lexusa, gdzie mistrzowie rzemiosła, zwani Takumi, uczą i inspirują nowe generacje pracowników.

W 4. edycji konkursu czwórkę finalistów spośród zgłoszonych prac wybierać będzie jury złożone z cenionych filmowców, wśród których znalazł się nominowany do Oscara autor i aktor Taylor Sheridan (znany z filmów Hell or High Water i Sicario oraz serialu telewizyjnego Sons of Anarchy), a także członkowie kierownictwa Weinstein Company i Lexusa. Kolejną serię filmów wyprodukuje Joey Horvitz i Weinstein Company.

„Lexus Short Films to projekt, który pozwala nam odwdzięczyć się społeczności artystów za inspirowanie naszej marki. Od pierwszej edycji konkursu przeszliśmy długą drogę dzięki współpracy z firmą Weinstein Company, która podobnie jak my wspiera nowe talenty wśród filmowców i aktorów” – mówi Spiros Fotinos, dyrektor Lexusa ds. zarządzania marką i marketingu. „Jesteśmy bardzo ciekawi, jak twórcy zinterpretują tegoroczne hasło, ponieważ transformacja jest jednym z motorów naszej marki. Zmieniając rzeczy zwyczajne w niezwykłe, tworzymy wyjątkowe doznania”.

Równocześnie z początkiem kolejnej edycji konkursu, 1 czerwca Lexus i Weinstein Company zapowiadają internetowy debiut czterech nagrodzonych filmów z 3. edycji Lexus Short Films: Game, Friday Night, MESSiAH oraz The Nation Holds Its Breath. Filmy będzie można obejrzeć na Prime Video za pośrednictwem Amazon Video Direct i www.LexusShortFilms.com, a także na innych kanałach. Filmy z 3. edycji konkursu wzięły udział w 65 festiwalach filmowych, zdobywając liczne nagrody przyznane przez jurorów i publiczność.

Harvey Weinstein, szef Weinstein Company, powiedział: „Z ogromną satysfakcją wspólnie z firmą Lexus udostępniamy światu kolejne znakomite filmy. Talent każdego z filmowców zasługuje na szeroką prezentację. Nie możemy się doczekać następnych dzieł, w których nowi twórcy pokażą, czym jest dla nich transformacja.”

„Inauguracja czwartej edycji Lexus Short Films połączona jest z od dawna wyczekiwaną sieciową premierą czterech filmów z poprzedniej edycji konkursu, co zachęci młodych filmowców do kolejnych kroków na ścieżce kariery. Podkreśla to również znaczenie współpracy Weinstein Company i Lexusa dla społeczności filmowej” – mówi prezes Weinstein Company, David Glasser.

Więcej informacji o konkursie Lexus Short Films można znaleźć pod adresem www.LexusShortFilms.com

jazda testowa
zapisz się